من و سوئیس

مینویسم خاطراتم/ تا بماند یادگارم/ آنچه را دارم ازین پس/ حاصلِ کار است همی بس

گوناگون 1
ساعت ٢:۳۱ ‎ب.ظ روز جمعه ۳٠ آبان ۱۳٩۳   کلمات کلیدی: گوناگون

چند شب پیش فیلم " qu'est-ce qu'on a fait au bon dieu" را دیدم. یک فیلم فرانسوی به زبان اصلی. منظورم این است که دوبله شده و این چیزها نبود.

ترجمه ی نام فیلم چیزی در این مایه ها میشود : ما خدا رو چی کار کردیم؟

یک فیلم کمدی هست. خانواده ای چهار دختر دارد که هر کدام از دختران با پسری ازدواج میکند که از دینی متفاوت است. ماجراها و بحث هایی که میکنند خنده دار است.

بعد از مدت ها بود که یک فیلم به زبان اصلی میدیدم.. خیلی برایم جالب بود!! انگار پاک یادم رفته بود که لهجه ی من سوییسی هست و اینجا با این لهجه ی نسبتا آروم و آواهایی که گاهی زیادی بالا و پایین میروند، برای فرانسوی ها یک دهات محسوب میشود.. چرا یادم رفته بود؟ چون فرنسوی ها و به شدت پاریسی ها خیلی تند و بدون ملودی حرف میزنند.. این بود که هی فیلم را عقب میزدم تا دوباره گوش کنم... باید بیشتر از این روی زبان کار کنم شاید :)

دوستان مواظب سرطان، این "حضور" پلید و پررنگ در جامعه ی کنونیمان، باشید.. من صدای مرتضی پاشایی را دوست دارم و با اینکه دیر او را شناختم، خیلی دلم سوخت که چنین شخص مبارز و امیدوار و جنگجویی انقدر زود از بین نا برود. برای خانواده و دوستاداران او آرزوی صبر دارم. مواظب آلودگی هوا باشید. این هوا به اندازه ی کافی دود دارد، خواهشا از دخانیات دوری کنید (قلیان، سیگار.....) و همچنین مواظب اطرافیانتان باشید. غذاهای کنسروی مصرف نکیند. نظم در خوراکتان را  عایت کنید. بی مورد قرص نخورید..

خیلی ممنونم از دعا ها و امواج مثبتتون عزیزان. امتحانم را به خوبی پشت سر گذاشتم. این امتحان نمره ندارد، فقط میگویند کافی بود یا نبود. هفته ی اینده جوابش را میدهند :)