من و سوئیس

مینویسم خاطراتم/ تا بماند یادگارم/ آنچه را دارم ازین پس/ حاصلِ کار است همی بس

من و آشپزی
ساعت ۱٢:۱٠ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٥ آذر ۱۳٩۳   کلمات کلیدی: غذا ،عکس

1) دوستان نوشتن متن در وبلاگ به یک طرف و اضافه کردن عکس ها طرف دیگر!! عکس ها را نمیشود به سادگی آپ کرد، اول باید حجمشان را کم کرد و این کار حوصله و وقت میخواهد که من ندارم زیاد.. این است که طول میکشد، پوزش!

2) سوپ درست کردم، پودرش آماده بود، ولی مخلفاتش را خودم اضافه کردم : سیب زمینی، پیاز، هویج، کدو!

میخواهم یک تبلیغ بکنم در مورد یک دستگاه صیفی جات خورد کن! البته اکثرا از هنر آشپزی برخوردار هستید و حتما میشناسید ولی برای من که یک سال و نیم است با این دستگاه کار میکنم، هنوز وجودش عادی نشده و نمیتوانم تصور کنم اگر نبود، اصلا نیمی بیشتر از ذوق آشپزی ِ الان را نمیداشتم.


3) اکثرا غذاهایم را با قاعده درست نمیکنم.. یعنی نه ترتیب، نه مواد لازم و نه اندازه ها را زیاد رعایت نمیکنم! (خدا رحم کند به مهمان هایم)

وقتی درحین پختن به ذهنم میرسد فلان چیز را اضافه کنم ببنیم چطور میشود، اضافه میکنم! مگر چه میشود؟؟ غلط قرآن که نیست!! این است که کم کم دارم به یک سر حدی از خلاقیت در زمینه ی نوآوری و دست کاری در دستور پخت ها میرسم!

مسلم و بدیهی است که گاهی بسیار خوشمزه و گاهی فقط قابل خوردن است! اما از تکراری بودن که بهتر است.. و صد البته هرگز به غذاهای مامان پز مادری ام نمیرسد و هرگز نخواهد رسید..

# مثلا برایم خیلی عجیب بود وقتی بنده خدایی را دیدم به خاطر نداشتن سبزی ِ قرمه سبزی، از پختنش دست کشید و دل ِ صابون زده ی ما را به امان خدا رها کرد!! خوب سبزی بود! ولی مخصوص قرمه نبود! آیا این دلیل میشود که ما محروم شویم؟ :( 

4) بیشتر سر و کارم با سبزیجات است تا گوشت ها!! به جز گوشت ِ مرغ که زود پخته میشود، چرا بعضی گوشت ها حتی بعد از 24 ساعت جوشیدن و بخار پز شدن هنوز سفت هستند؟؟ اصلا انگیزه ی آدم را کور میکنند به جان بچه ی نداشته مان.. (واقعا میگم، یک قیمه درست کردیم به همراه خواهر، 24 ساعت گوشت روی حرارت بود!!!)

5) خیلی وقت هست نوشیدنی خنک را از سر سفره حذف کردیم! معمولا بیست دقیقه / نیم ساعت بعد از غذا چای مینوشیم! ان هم نه چای سیاه! چای های گیاهی مختلف!

 

چیزهای دیگر اگر یادم آمد اضافه میکنم! حالا چند نمونه از هنرهای بنده را مشاهده کنید!

اول این آش رشته رو نشان بدم که دو هفته پیش به رسم هر سال در پاییز، با همکاری هموطنان آش دوست درست کردیم، البته 3 تا قابلمه بود!

################################################