من و سوئیس

مینویسم خاطراتم/ تا بماند یادگارم/ آنچه را دارم ازین پس/ حاصلِ کار است همی بس

حافظه ی آب
ساعت ٦:۳٦ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٧ آذر ۱۳٩۳   کلمات کلیدی: عکس ،اطلاعات

این پست بسیار طولانی ولی بسیار جالب است. نتیجه دیده ها و خوانده هایم است.. هرچند میدانم حداقل یک بار عظمت آفرینش را در زندگی تان حس کردید، ولی این بار در لابلای مولکول های آب حسش کنید! اگر از شوق یا هیجان دلتان نلرزید یا اشک در چشمانتان حلقه نزد، با من!

چندی پیش به طور خیلی اتفاقی فیلم "آناهیتا" ساخت عزیزالله حمیدنژاد، سال 88 را دیدم. اول فکر میکردم فیلمی با محتوای پیش پا افتاده مثل اکثر فیلم ها باشد! اما کم کم برایم جالب شد!

فیلم داستان دو دانشجویی را نشان میدهد که تحقیقاتی روی کریستال‌های مولکول آب انجام میدهند و به نتایج جالبی میرسند! اما میان داستان یکی از دانشجویان به طرز مرموزی کشته میشود.. و دیگری سعی میکند با استفاده از آزمایشاتش راز این جنایت را پیدا کند.

هرچند این فیلم را میتوانستند بهتر بسازند ولی برای من یکی فایده اش این بود که بروم بیشتر در مورد تاثیر افکار روی مولکول های آب تحقیق کنم.

تا حالا دقت کردید "آب" چه "وجود" نازنینیست؟ چقدر Extraordinaire است!!!

وجودی که اهمیت و ارزشش از نظر مذهبی، مادی و علمی اثبات شده و احتمالا تنهاترین و بزرگترین رسانه ی طبیعی باشد که انسان را از این سه بُعد بهم وصل میکند!  

اینکه تنها آفرینشیست که به سه حالت جامد، مایع و گاز در کره ی زمین وجود دارد و حتی میتواند همزمان به این سه حالت در یک مکان وجود داشته باشد!

شاید چیزهایی که میگویم پیش پا افتاده به نظر برسد و از هیجانش کم کند! اما آب برای من چندیست به یک قدرت ماورایی تبدیل شده! با دیدن چندین مستند روی ویژگی های آب و تحقیقات علمی، نگاهم دیگر نمیتواند ساده و گذرا باشد!

با خودم میگویم، قبل از نوشیدن هر لیوان آب باید با او صحبت کنم!


در واقع همه ی موادی که با آب به گونه ای در ارتباط باشند، از خودشان اثری باقی میگذارند. آب به همه ی چیز هایی که دور و برش میگذرد توجه دارد و همه را ضبط میکند، یعنی ارتعاشات محیط اطرافش را جذب میکند! و همین ارتعاشات در ساختارش تاثیر میگذارد و مثلا در هنگام یخ زدن نسبت به چیزی که ضبط کرده تغییر شکل میدهد.

منظورم از "چیز" میتواند صدا باشد، میتواند موجود جان دار یا بی جان باشد.. چون همه موادی که دور و برمان میبینیم و حس میکنیم، ارتعاشاتی از خود تولید میکنند! 

در فیلم "آناهیتا" با نام نویسنده ژاپنی، ماسارو ایموتو آشنا شدم.

به نقل از ویکیپدیا :

ایموتو به دلیل ادعاهایش درمورد بلور یخ شناخته شده است. او معتقد است مولکول‌های آب در مقابل کلمات و افکار انسان‌ها سریعاً عکس‌العمل نشان می‌دهند . او آزمایش‌های خود را اینگونه انجام می‌دهد : مقداری آب را در ظرفی ریخته سپس افکار مثبت یا کلمات زیبا را بر آن آب می‌خواند یا القا می‌کند و بلافاصله آب را منجمد کرده و از مولکول های یخ عکس می‌گیرد . همین کار را با همان آب و این بار با کلمات منفی یا افکار زشت تکرار می‌کند . او معتقد است تصویر اول شکل هندسی شش‌وجهی زیبایی دارد و تصویر دوم فاقد شکل منظم هندسی است و اصلاً زیبا نیست.

به این عکس ها و کلمات زیرشان دقت کنید:

 

* محققان بر این باورند که اگر تنها یکی از هزاران ویژگی های آب وجود نداشت، هیچگونه "زندگی" هم در جهان وجود نداشت. هر ویژگی آب یگانه است و برای بسیاریشان هنوز دانشمندان توضیحی نیافتند.. برای مثال چرا آب بالاترین کشش سطحی را در بین همه ی مایعات دارد؟.. یا چرا آب قوی ترین محلول در جهان است و چگونه؟.. یا آب چطور میتواند از منفذهای مینوسکول ِ درختان بالا برود تا به شاخه و برگها برسد؟

* تا به حال شنیدید میگویند اگر موقع آب دادن و رسیدگی به گلدان نوازشش کنید شاداب میشود و دیرتر از بین میرود؟

* یا تا به حال فکر کردید چطور میشود که یک گل ظریف و شکننده از لابلای یک سنگ یا زمین سخت به بیرون جوانه میزند؟ 

* به نظر شما آیا اجداد ما میدانستد چه بهره ای میبرند وقتی آب را در ظروف نقره مینوشیدند؟

* آن زمان ها زندگی ها اطراف آب های روان تشکیل میشده، آب هم جاده ی سنگی ِ پر پیچ و خم زیبایی طی میکرده و موسیقی ِ گوش نوازی داشته..

ولی در عصر حاضر آب به یک اشاره 10 ها متر از لوله ها بالا میرود و با فشاری که ما میخواهیم از شیر آب بیرون می آید.. ولی نمیبنیم که این آب 100 ها بار از لوله های آهنی و ضخیم با اشکال هندسی ِ بدون انعطاف میگذرد و همین کم کم باعث از بین رفتن ساختار طبیعی اش میشود.. در واقع آب بعد از تحمل خشونت های بسیار در زمان تصویه و ضبط کردن همه ی هزاران متری که طی میکند، به ما میرسد.. بنابراین از انرژی کمی برخوردار است.. اگر قطره ای از آن را منجمد کنیم، به ظاهر ناهنجارش پی میبریم. 

××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××

در یکی از آزمایشات دیدم قطره آبی را در معرض فرکانس های قوی و ضعیف قرار دادند. این عکس ها را از ویدئو گرفتم:

زمانی که قطره آب در سکوت است

وقتی فرکانس بالا میرود، فطره آب تغییر شکل میدهد

اشکال بیشتر و بیشتر فرم های پیچیده میگیرند

فرکانس ها باز هم بالا میروند و ناگهان شکل ها عوض میشوند

میتوانیم اشکال هندسی از مقدسات رو مشاهده کنیم

با بالا رفتن فرکانس، فرم ها پیچیده تر میشوند

افکار ما ارتعاشات هستند.. حالات و هیجانات ما ارتعاشات هستند.. احساسات ما ارتعاشات هستند.. 

هنوز هم چیزی احساس میکنیم و حالات ما هنوز وجود دارند..

وقتی فرکانس ها پایین بیاید و کم کم محو شود، قطره ی آب به شکل اول درمی آید.

صداها یک فرکانس هستند و سلول های ما به این فرکانس ها جواب میدهند. در چین، پزشکان توانستند بیش از 180 بیماری را با کمک صدا و فرکانس از بین ببرند. برای مثال از بین بردن تومور مثانه!

××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××

آیا میدانستید که ترکیب شیمیایی آب اهمیتی بسیار کمتر از ساختار اسکلتی اش دارد؟ این را با دیدن مولکول های آب در سه حالت ممکن بهتر درک میکنید.

ما باید با سازمان آب آشنا شویم، مثل حروف الفبا! اگر به ما یک حروف الفبای جدید معرفی کنند ما نه کلمه ای از آن میفهمیم و نه میتوانیم جمله ای بسازیم، بنابراین ساختار مولکولی مانند الفبای آب است؛ با استفاده از آن میتوانیم برنامه ای در آب بی آفرینیم و همچنین میتوانیم آن را تغییر بدهیم! مثل یک برنامه ی کامپیوتر!

××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××

آب تا چه حد قادر است اطلاعات برداشت کند؟ چه درکی دارد؟ و چگونه در طول مدت زمان آنها را به یاد دارد؟

یک موسسه هوا فضا راهی برای چکونگی نمایان ساختن سازمان قطره ی آب را کشف کرد. نتیجه ی آزمایشات ِ محققان، ورود به یک دنیای زیبا بود. در واقع هر قطره، مثل اثر انگشت، ظاهر مخصوص به خودش را دارد و این به صورت منحصر به فرد! حتی از اثر انگشت هم شگفت انگیزتر است زیرا که شکل قطره ها به اشخاصی که آن را میچکانند مربوط میشود و نه به خود قطره ها!

چرا قطره های فردی با یکدیگر بسیار تفاوت دارند؟

آزمایش از این قرار بود که افردا زیادی به سالن آمدند و ما به آنها آب یکسانی دادیم و خواستیم هرکس قطره ای بچکاند.. سپس همه ی قطره ها را جمع آوری کردیم و متوجه شدیم که هر فرد تصویر متفاوتی از آن آب خلق کرده است :

در این عکس 4 نوع تصویر از صورت قطره های بوجود آمده توسط 4 نفر را مشاهده میکنید. هر ردیف از این قطره ها توسط یک نفر چکانده شده. برای همین است که قطره ها در یک ردیف بسیار شبیه به هم ولی در مقایسه با 3 نوع دیگر بسیار متفاوت است.

اما ما حتی نمیفهمیم که همه ی این قطره ها از یک آب یکسان باشد!!!!!  

c'est absolument Extraordinaire!!

میشود گفت آب مثل یک دیسک سخت باشد که پر است از اطلاعات مختلف و البته یگانه در نوع خودش! برای مثال بیایید به رود راین فکر کنیم، رودخانه ای که به همواره در حال جریان است و با این مسافتی که طی میکند، هرجا میرود اطلاعات برداشت میکند.. بنابراین آب دهانه ی رودخانه اطلاعات بسیار بیشتری نسبت به زمانی که در سرچشمه می بود دارد!!

در نتیجه اقیانوس های بزرگ و دریاها و رودخانه ها انبارهای بزرگ اطلاعاتی هستند که ما را بهم وصل میکنند! به علاوه ی اینکه ما از این آب ها مینوشیم و اطلاعات را زخیره میکنیم!!

من فکر میکنم مغزم دارد سوت میکشد، شما چطور؟

××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××

در یکی از آزمایشاتی که دیدم، نشان میدهند چقدر احساسات و افکار ما روی آب تاثیر بسزایی دارد..

محققان از گروهی خواستند دوره یک لیوان آب بنشینند و به آن خیره شوند و همزمان فکر های مثبت در ذهنشان مرور کنند: مانند عشق، محبت، موفقیت، شکرگزاری..

بعد لیوان آب را عوض کردند و از آنها خواستند فکرهای منفی را مرور کنند: مانند نفرت، شکست، بیماری، دعوا و مشاجره..

بعد از آزمایش هر دو آب را به کمک دستگاهی که به کامپیوتر سیگنال میفرستاد آزمایش کردند و نمودار هایی بدست آوردند.. آنها متوجه شدند افکار مثبت باعث افزایش سطح انرژی آب و افکار منفی باعث افت آن میشود، چیزی که تغییرات اساسی در ساختار آب و عملکردش ایجاد میکند.

××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××

در آزمایشی دیگر که توسط لوک مونتانیه، ویروس‌شناس فرانسوی و برندهٔ جایزه نوبل سال ۲۰۰۸ برای کشف اچ‌آی‌وی ، انجام شد میبینیم او میخواهد دی ان ای را از راه دور و با کمک "آب" شبیه سازی کند!

در واقع ایشان در پی تحقیقات ژاک بنونیست، پزشک ایمونولژی فرانسوی، این کار را انجام میدهد و میخواهد اثباتی برای "حافظه ی آب" بوجود بیاورد.

آزمایش از این قرار است که :

محقق با استفاده از دی ان ای یک بیمار مبتلا به ایدز یک پرونده ی الکترونیکی ِ 0-1 در فرانسه بوجود می آورد و آن را با اینترنت به یک آزمایشگاه دیگر در ایتالیا میفرستد، جایی که سعی میکنند با استفاده از این پرونده ی 0 و 1 دوباره دی ان ای ِ بیمار را شبیه سازی کنند. در واژه ی علمی این کار را "ترانسدوکشن" مینامند.

1) در مرحله اول دی ان ای یک بیمار مبتلا به ایدز را در مقدار کمی آب با استفاده از امواج مغناظیسی حل میکنند، یعنی آب و دی ان ای را باهم در ارتباط میگذارند.

2) بعد یک سری رقیق سازی انجام میدهند تا دی ان ای را از آب بردارند، یعنی یک میلیلیتر از لوله ی اول برمیدارند میریزند در لوله ی دوم +  9 میلیلیتر آب.. بعد دوباره یک میلیلیتر از این لوله دوم برمیدارند میریزند در لوله ی سوم و 9 میلیلیتر آب اضافه میکنند! این کار را تا جایی ادامه میدهند که دیگر دی ان ای وجود نداشته باشد و فقط آب بماند!

3) بیش از 10 بار این کار را تکرار میکنند و بعد بدون اینکه ترتیبی در لوله ها بدانند آنها را تحت میدان مغناطیسی قرار میدهند برای اینکه ببینند آیا امواجی تولید میکنند یا نه! از نظر فیزیکی کانتیک، موکول آب امواجی تولید نمیکند، ولی در این قسمت از آزمایش میبنند که به طرز عجیبی لوله ی 6 و 7 امواجی مشابه تولید میکنند.

4) بعد این امواج (که مثل موسیقی میماند) را ضبط کرده و از طریق اینترنت میفرستند به ایتالیا.

5) در ایتالیا قرار میشود برعکس این عمل انجام شود! یعنی خودشان یک لوله آب خالص برمیدارند و امواج دریافت شده از فرانسه را مانند موسیقی میگذارند در "گوش"  آب.. آب یک ساعت یه این امواج گوش میدهد و آن ها را ضبط میکند!

6) بعد از آن، از روش  (polymerase chain reaction (PCR استفاده میکنند برای تکثیر کردن ژن ها.. اما این واکنش برای محققان ایتالیایی غیر ممکن است چون هیچ دی ان ایی در دست ندارند که به محلول اضافه کنند! آنها فقط یک لوله آب دارند که یک ساعت به امواج رسیده از دی ان ای از فرانسه گوش کرده! مثل این میماند که بخواهیم یک فوتکپی انجام بدهیم ولی بدون داشتن اصلش!

ولی در کمال ناباوری این باند های مشخص کننده ی وجود ژن تشکیل میشوند:

××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××

سخن کوتاه میکنم. این نوشته ها حاصل اطلاعات جمع آوری شده از منابعی بود که در آخر ذکر کردم. امیدوارم توانسته باشم اندکی در تصور این عظمت نقش داشته باشم.

آیا به راستی میتوانیم تصورش کنیم؟ اینکه تقریبا 70 % از بدن ما را آب تشکیل میدهد و همچنین بیش از 70 % از کره ی زمین را آب فرا گرفته!

میتوانیم به عظمت این موضوع پی ببریم؟ اینکه روح و جسم ما از درون و از بیرون با مقدار قابل توجهی آب در ارتباط است!؟

و این آب چقدر در زندگی و روزمره ی ما تاثیر دارد و همه و همه بازتاب احساس و حالات ماست! وقتی احساس ما تغییر میکند، سطح انرژی که در بدن توسط آب های سلول ها تولید میشود تغییر میکند و ارتعاشات را با محیط اطراف تغییر میدهد.

به نوشیدن آب احترام بگذاریم و همیشه با لبخند بنوشیم و نگاهش کنیم

:) :) :)

××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××

منابع:

http://fr.wikipedia.org/wiki/Masaru_Emoto

http://fr.wikipedia.org/wiki/Luc_Montagnier

http://fr.wikipedia.org/wiki/M%C3%A9moire_de_l%27eau

https://www.youtube.com/watch?v=Q8qZvtreTck

https://www.youtube.com/watch?v=zyLPbwFylOs

https://www.youtube.com/watch?v=_2xInJFD23k

https://www.youtube.com/watch?v=sGW0T8uNSy8