من و سوئیس

مینویسم خاطراتم/ تا بماند یادگارم/ آنچه را دارم ازین پس/ حاصلِ کار است همی بس

گرمای بی سابقه
ساعت ۱٢:٠٢ ‎ق.ظ روز جمعه ٢٦ تیر ۱۳٩٤   کلمات کلیدی: عکس ،گوناگون

بیش از یک ماه است که باران نباریده و این چیزیست بسیار بعید در آب و هوای این منطقه. زیرا که اینجا همیشه هوا طوریست که تقریبا به میزان روزهای آفتابی روزهای بارانی وجود دارد و این امر پی در پی است، مخصوصا در بهار و تابستان. مثلا اگر دو هفته هوا آفتابی باشد، بعدش یک هفته یا بیشتر هوا بارانیست.

در حال حاضر دمای هوا به بیش از 35 درجه میرسد و به علت آلوده نبودن هوا، نور خورشید بسیار تند و تیز است. از طرف سازمان بهداشت و سلامت آلارم داده اند که در طول روز در معرض مستقیم آفتاب قرار نگیرید، از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید، آب زیاد بنوشید و بیشتر مواظب افراد مسن باشید. هرچند اینجایی های عاشق آفتاب و آفتاب سوختگی هستند ولی گویا کم کم متوجه میشنود که در طولانی مدت طاقت روزهای بلند و آفتاب داغ را ندارند. این است که بعد از ظهر بعد از ساعت 5-6 بیرون میزنند.

سبزه ها و درختان هم انگار طاقت بی آبی را ندارند، پارک ها و منطقه های سبز ِ این اطراف خشک و زرد شده اند و برگ درختان کم و بیش مانند پاییز به رنگ زرد و بی حال درآمدند. این دو عکس از فضای سبز روبروی پنجره اتاق است. کاش از پارک میلان هم عکس گرفته بودم، زمین آنجا هم به کلی من را یاد اتوبان های تهران-شهرها  انداخت که خشک و بی آب و علفند.

 یادم می آید آن اوایل که تازه در حال زبان یاد گرفتن بودم، یک معلم ریاضی داشتم که با بازی اصطلاحات ریاضی را یاد میداد. ایشان آن زمان میگفت تا 10-15 سال آینده زمستان های طولانی و سرد و تابستان های کوتاه و بسیار گرم خواهیم داشت.. دارد زمانش میرسد! از اثرات گرمایش زمین است دیگر.. بیچاره زمین..