دانشگاه UNIL

همانطور که ویکیپدیا گفت، این دانشگاه به 3 پردیس بزرگ تقسیم می‌شود که به ترتیب زیر تقسیم رشته کردند :

Unil Dorigny = دانشکده ادبیات، اقتصاد، حقوق، الهیات و تاریخ ادیان، علوم اجتماعی و سیاسی، جامعه شناسی‌.

Unil Sorge = دانشکده زیست شناسی‌، پزشکی‌، داروسازی (فقط سال اول)، علوم جنایی .. البته این دانشکده برای داشتن کلاس های خیلی بزرگ برای دروس ِ دیگری هم استفاده میشود، به خصوص برای رشته های اقتصاد در سال اول و همچنین روانشناسی و جامعه شناسی

Unil Mouline= این دانشکده از سال تحصیلی 2011 راه اندازی شده و به نظر میرسد برای افزایش گنجایش دانشجویان ساخته شده. دقیق نمیدانم چه رشته هایی را در بر دارد.

ورود به این دانشگاه هم برای افرادی که دارای مدرک دیپلم فدرال سوئیس هستند آزاد است. برای افراد خارجی‌ که قصد شروع از بچلر را دارند،  باید یک سال ِ آمادگی در ژنو بگذرانند. این سال قبلا در فریبورگ برگذار میشد. در صورت قبولی می‌توانند در رشته ی مرود علاقه خود شروع به تحصیل کنند.  این امتحان یک سری درسهای انتخابی دارد و یک سری درسهای اجباری. به زبان فرانشه برگذار میشود. متاسفانه اصلاعاتم از بعد از تغییر به ژنو کامل نیست. حتما کامل میکنم.

قسمت کوچکی از این دانشگاه به افراد خارجی‌ تازه وارد تعلق دارد که مسلط بر زبان فرانسه نیستند. به اسم "مدرسه فرانسه، زبان خارجی" (EFLE= école de français, langue étrangère) :

کسانی‌ که مایل به گرفتن دیپلم زبان فرانسه هستند باید برای یک امتحان ورودی ثبت نام کنند که شامل گرامر و دیکته و مکالمهٔ زبان فرانسه می‌شود، به علاوهٔ تاریخ فرانسه و ۲-۳ تا کتاب که باید آماده کنند برای آنالیز و تحلیل. بعد از قبولی، ۲ سال در این مدرسه میگذرانند و اگر موفق به اخذ دیپلم شدند، می‌توانند فقط در رشتهٔ ادبیات مشغول تحصیل بشوند. برای بقیهٔ رشته‌ها باید دوباره امتحان ژنو بدهند.

/ 0 نظر / 153 بازدید