بوئینگ 777

برای من خیلی عجیب و در عین حال هیجانی بوده و هست. اینکه چطور امکان دارد چنین هواپیمایی با چنین شرکت هوایی که به صورت جهانی اعتبار دارد و از دم و دستگاه بسیار پیشرفته ای برخوردار است، بعد از دو ساعت پرواز بدون هیچ سیگنال خطری در آسمان محو شود!!؟؟

وقتی آخرین جمله ی خلبان این بوده که همه چیز خوب است.. چه میشود که ناگهان این پرنده ی عظیم (به طول 60 متر) از صفحه های کنترل پروازی محو میشود؟

آیا سقوط کرده؟ در دریا؟ یا روی زمین؟ آیا در آسمان منفجر شده؟ در هر کدام از این صورت ها که اولا خلبان حتما اعلام موقعیت خطر را میکرده و ثانینا هرجایی که سقوط کرده باشد یا هر اتفاق دیگری، به مدت چندین ساعت سیگنال ها قطع نمیشوند.. مخصوصا با وجود جعبه سیاه. بعد هم بلاخره بعد از 24 ساعت هرطور بوده قطعه های هواپیمای در هم شکسته شده یا روی سطح دریا یا روی زمین مشخص هستند. هواپیما هم که مشخص نباشد، مسافرانش که بلاخره نمایان میشوند.. عجیب است!! خیلی..

موردی که خدا را شکر تکذیب شد، عمل تروریستی بود که فکر میکردند توسط دو ایرانی حاضر در این پرواز رخ داده. اینکه آنها پاسپورت هایی دزدی شده و جعلی داشتند و این بد و تاسف بار است برای ایران و ایرانی است و غیره خودش جای بحث دارد.. ولی به هر حال از عمق فاجعه که ناپدید شدن این هواپیماست کم نمیکند..

بعد از گذشت 3 روز از این حادثه فکری در ذهن من شکل گرفت که شاید در دید اول مسخره به نظر آید ولی از کتابی سرچشمه میگیرد که تابستان گذشته خواندم.

"ارابه ی خدایان" از نویسنده آلمانی اریش فون دنیکن را میگویم. این کتاب را تابستان شناختم و برایم خیلی جالب بود. چون ذاتا آدمی هستم که از علم و تخیل لذت میبرم، از این کتاب که هردوی اینها را داشت لذت بردم.

ویکیپدیا میگوید:

اساس این کتاب بر پایهٔ این فرضیه‌ است که بسیاری از تکنولوژی‌های تمدن‌های باستانی و ادیان برگرفته از مسافران فضایی هستند که به نام خدایان پذیرفته شده‌اند. به عبارت دیگر، کلمه خدایان که در کتاب های باستانی و تورات آمده در واقع موجودات فرازمینی هستند که انسان های آن دوران به آنها خدایان می‌گفتند. در این کتاب، نویسنده به بررسی آثار و نشانه‌های باقی مانده از مسافران فضایی در میان آثار تاریخی و باستانی و عهد عتیق می‌پردازد. ترجمه‌های مختلفی از این کتاب، با فاصله کمی از انتشار آن، در ایران در سال‌های مختلف و توسط ناشران و مترجمان مختلف به چاپ رسیده است.

این دو نگاره یکی در مورد خطوط نازکا است که در این کتاب، نویسنده نظر می دهد که این خطوط می تواند شبیه خطوط فرودگاه های کنونی باشد. و ستون آهنی که در هند که مربوط به هزاران سال پیش است که هیچ گاه زنگ نمی زند. درهرصورت نویسنده کتاب عقیده دارد که این ۲ سازه به دست موجودات فرازمینی ساخته شده است.

-------------------------------------------------------------------------

با خواندن فقط این جلد که کتاب اولش هست میبینیم نویسنده تقریبا تمام عمر خود را صرف تحقیق و جستجو در سطح جهان در این باره کرده.. این کتاب چنان محاسبات دقیقی انجام داده و مدارکی ارائه میدهد که با خواندنش چیزی جز "چیزی در این جهان غیره ممکن نیست" یا همان "غیره ممکن غیره ممکن است" به ذهن آدم خطور نمیکند.. فقط لازم است اندکی از دید علمی و نه دینی به آن نگاه کرد.

قابل ذکر هست که این کتاب و نویسنده به مدت زیادی مورد نقدهای سنگین افراد مختلف و از جمله کلیساها قرار گرفت.. ولی خواندنش را به همه ی شما پیشنهاد میکنم!!

خلاصه اینکه تا دو روز پیش با خودم فکر میکردم "چرا که نه؟" .. چرا نشود فکر کرد که هواپیما را آدم فضایی ها بردند پیش خودشان؟

همین دیگر، این مقدمه چینی ها را کردم که همین یک جمله را بگویم!

و البته از افکار دیگرم این هست که شاید هم این حادثه یک "حواس پرتی ذهنی و عمدی" باشد که توسط "مشنگ" های کشور های کله گنده ی مختلف صورت گرفته باشد تا بتوانند در این زمان که مردم دنیا پیگیر این موضوع هستند یکسری کارهای سِری و پشت پرده را بدون دغدغه انجام دهند.. حالا چه کارهایی؟؟ الله اعلم!

اخبار تازه این است که نمیدانم چطوری فهمیدند که هواپیما بعد از اینکه از روی صفحه ها محو شده، باز به مدت 7 ساعت در هوا در حال پرواز بوده..

اگر کار هواپیما ربایی هم بوده باشد، به نظرم بسیار بسیار حرفه ای عمل کردند.. شاید کسی خلبان را مجبور کرده که سیگنال ها را خاموش کند.. ولی آخر جعبه سیاه پس چی؟؟ بلاخره که باید یک جایی فرود آمده باشند؟؟ در جزیره یا؟؟.. چطور روی شن و ماسه و سنگ و کوه و درخت میشود نشست؟؟

اصلا اینها را ول کن!! واقعا عاقبت این 239 نفر چه شد؟ یا چه میشود؟ الان هفت روز از این ماجرا میگذرد!! آیا آنها بدون آب و غذا زنده ماندند؟

 این ماییم که اینطور فکر میکنیم.. شک ندارم که الان کارگردانانی هستند که دارند به این فاجعه به چشم یک سوژه ی ناب برای فیلم سازی و جایزه ی اسکار فکر میکنند!

/ 20 نظر / 77 بازدید
نمایش نظرات قبلی
zahra

[دست] [دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست]

ماسح

پیشاپیش سال نو مبارک سلام [گل]

leila

ممنونم از توضيحات كاملت شاهده جان چه جالب!ايده ي جزوه ها رو ميگم..اگه تونستي بازم از محيط تحصيلت و كلا كتاب و جزوه هات عكس بذار[قلب] راستي گفتي بيوشيمي...خاطرات خوبي باهاش ندارم برعكسش عاشق آناتومي هستم... آدرس وبلاگم هم گذاشتم

تیا

شاهده ی نازنینم سال نو مبارک [ماچ][گل]

اس ام اس و جوک جدید

سلام.وبلاگ بسیار زیبایی دارید.واقعا مطالبتون جالبن.ممنون میشم منو به اسم وبلاگم لینک کنید[گل]

leila

سلام شاهده ي عزيز سال نو رو بهت تبريك ميگم و اميدوارم بهاري كه پيش رو داري آغاز روزهاي قشنگ و اتفاقات بزرگ توي زندگيت باشه... برات ارزوي بهترينا رو دارم اگه دلت لرزيد و خواستي دعا كني من رو فراموش نكن [گل]

Duygu

عیدت مبارک.[گل]

مسعود

سلام شاهده خانم. با تشكر از پست هاي آموزنده. از شما رخصت اين فرصت رو مي خوام چنانكه از جانبي بحث هواپيما به وسط اومد و از طرفي شما هم داروسازي مي خونيد؛ يك پست در مورد ارتفاع هراسي و دارو هاي مطروحه را در اين باب برامون بنويسيد. بيشتر مكانيزم عمل با كنش هاي دارو مد نظر باشه. بايد چيز جالبي باشه. راستي سال نو هم مبارك با تشكر

صبح

امیدوارم سال خوبی پیش رو داشته باشید