سئوالات شما درمورد سوئیس 1

1) مراحل دریافت گذرنامه:

http://www.iraniagahi.com/ads-1888.html

- تهیه فرم و پوشه گذرنامه وارائه دو برگ رسید ( اداره پست)
- حضور متقاضی الزامی است
- اصل و کپی کارت ملی یا کارت موقت یا تائیدیه از ثبت احوال
- اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه
- همراه داشتن کد پستی ده رقمی و آدرس کامل
- فیشهای بانک ملی به شماره حساب 2171151301007 به مبلغ 400000 ریال (مخصوص تهران بزرگ) به اداره گذرنامه و مبلغ 5000 ریال به نام عوارض شهرداری
- عکس تمام رخ برای آقایان بدون کلاه-کروات – عینک و زیور آلات
- ارائه گذرنامه مربوط به چند سال گذشته(سال1374وپس ازآن)با کپی از10صفحه اول و آخرین ورود و خروج
- اصل کارت پایان خدمت(ضرورت و احتیاط) یا معافیت برای آقایان و کپی آن
- داشتن اصل حکم تسویه یا نامه از کانون بازنشستگان یا حکم بازنشستگی برای بازنشستگان نیروهای مسلح بالای5سال
- نامه از نظام وظیفه برای دانشجویان آقا الزامی است
شناسنامه عکسدار برای متقاضیانی که15سال تمام هستند
- ارایه کد ملّی که می‌تواند به صورت کارت ملّی عکس‌دار یا موقت باشد و یا تأییدیه از ثبت‌احوال.
- دو قطعه عکس جدید 4 ×6 رنگی، برقی، تمام رخ و بدون عینک، کلاه و کراوات از یک نگاتیو با زمینه‌ی سفید یا کاملاً روشن که یک قطعه از آن لازم است ظهرنویسی مشخصات شود و از تاریخ گرفتن عکس بیش از یک سال نگذشته باشد. 
- افراد زیر 18 سال که دسترسی به قیم و یا ولی قهری برای اخذ رضایت ندارند باید از ریاست دادگستری، استان محل تقاضا، مجوز خروج اخذ نمایند.
- در مورد آقایانی که به سن مشمولیت رسیده‌اند ارایه اصل و تصویر کارت پایان خدمت یا کارت معافیت دایم و یا موافقت اداره وظیفه عمومی ضروری است.
مدارک جانبی :
 
- گواهینامه - گذرنامه - مدرک تحصیلی - استعلام از ثبت احوال - توضیح در آخر شناسنامه میباشد.
- برای خروج دانشجوئی : نیاز به معرفی نامه از وزارت علوم و تحقیقات به تاریخ روز دارد که خروج 62 روزه از تاریخ نامه معاف از عوارض اخذ میگردد.
 
 
2) آدرس سفارت سوئیس در تهران:
 
 
 
3) ویزای سوئیس: 
  
 
متاسفانه قابلیت کپی کردن مطلب در این صفحه نیست، امیدوارم برای باز کردنش مشکلی نداشته باشید
 
 
4) مهاجرت به سوئیس: 
 

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

اصولا مهاجرت به سوئیس از پیچیدگی بسیار خاصی برای اتباع خارج از اتحادیه اروپا برخوردار میباشد و این شرایط حتی برای اتباع کشور آمریکا نیز اعمال میگردد .  درصورتیکه در نظر دارید به صورت سرمایه گذاری به کشور سوئیس مهاجرت نمائید میبایستکه ابتدا یک شرکت حقوقی در کشور سوئیس ثبت نمائید . سپس باید یک فعالیت اقتصادی را راه اندازی بنمائید به طوریکه برای حداقل 10 نفر شغل ایجاد بنمائید. مبلغ سرمایه گذاری شده چندان مورد توجه  مقامات محلی قرار ندارد ولیکن توجه داشته باشید که حقوق یک کارگر عادی در ماه دست کم 3500 فرانک میباشد . پس از گذشت یکسال و در صورتیکه فعالیت اقتصادی قابل قبولی داشته باشید و میران سود آوری خالص شرکت شما بالای 000 100 فرانک باشد میتوانید برای دریافت اقامت  سالیانه سوئیس که به کارت اقامت B  معروف میباشد  اقدام نمائید که این اقامت پس از گذشت 5 سال به اقامت نوع  دائم که به کارت اقامت  C معروف میباشد  تبدیل خواهد گردید. مطابق با قانون جدید مهاجرت که اکنون در پارلمان این کشور در دست بررسی میباشد دارندگان اقامت دائم  C  بعد از گذشت 3 سال میتوانند برای اخذ تابعیت سوئیس اقدام بنمایند .

مهاجرت از طریق تخصص

همه ساله بخش عظیمی از نیروی متخصص این کشور از خارج از سوئیس تامین میگردد. مطابق با قانون مهاجرت این کشور اتباع خارج از محدوده اتحادیه اروپا تنها در صورتی میتوانند متقاضی مهاجرت به کشور سوئیس باشند که از یک تخصص حرفه ای در سطح بالا برخوردار باشند و یک شرکت سوئیسی نیز مایل به استخدام این افراد باشد . البته هر شرکتی نیز به راحتی نمیتواند متقاضی استخدام پرسنل خارجی باشد و کیفیت و کمیت شرکت ساپورت کننده از طرف مقامات محلی کاملا مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در صورت موفقیت برای این اشخاص اقامت سالیانه صادر خواهد گردید.

5) ویزای تحصیلی :

 http://mohajeran.info/study-swiss.htm

خوشبختانه در حال حاضر این کشور به سهولت برای دانشجویان ایرانی ویزای تحصیلی صادر مینماید . همچنین مشاهده شده است که والدین دانشجویان ایرانی در این کشور نیز  به راحتی موفق به اخذ ویزای توریستی این کشور میگردند. از آنجائیکه تمامی در خواستهای ویزای دانشجویی به اداره مهاجرت این کشور ارسال میگردد ، بررسی ویزای تحصیلی حدودا 2 ماه به طول می انجامد و دانشجویان خارجی از اجازه 15 ساعت کارهفتگی نیز برخوردارند .

مدارکی که شما باید برای دریافت ویزای تحصیلی به سفارت این کشور ارایه نمایید عبارتد از :

. مدرک وجود 24000 فرانک و یا معادل آن در یک حساب بانکی در ایران و یا سوئیس

. فرم درخواست ویزا

. چهار قطعه عکس

. رزومه کاری و تحصیلی

. ترجمه کامل مدراک تحصیلی قبلی

. رسید پرداخت 150 فرانک جهت بررسی پرونده شما
 
6) تور چند روزه در سوئیس:
 
مطلب این صفحه کمی زیاد است. اگر کسی نتوانست این صفحه را باز کند ولی مشتاق بود بداند شرایطش چیست، خبر کند تا مطلب را کپی کنم اینجا.
/ 0 نظر / 644 بازدید