یک سئوال

در ایران اگر دانشگاه برگه امتحانی یک دانشجو را گم کند، چه میشود؟ چه تصمیمی میگیرند؟

 

برگه ی امتحانی یکی از دوستانم را گم کردند. بعد نامه ای بلند بالا فرستاند و از این اتفاق اظهار تاسف و عذر خواهی کردند. بعد خیلی خیلی فکر کردند و جوانمردی به خرج دادند، دو راه حل پیشنهاد کردند :

1) میتوانید شکایت کنید

2) میتوانید دوباره امتحان بدهید

دلم میخواست دوستم داد و بیداد راه بیندازد که چرا نمیتوانید فکر کنید که امتحانم را قبول شدم؟؟ کدام آدم عاقلی خودش را درگیر شکایت در اینجا میکند؟؟ شما پولش را میدهید؟ شما تضمین میکنید کارش به نتیجه برسد؟ مگر نه اینکه دوستان دیگر که کارشان به شکایت و پیگیری رسید، بعد از بیش از 6-7 ماه به نتیجه نرسیدند و فقط زمان را از دست دادند؟

برای همه ی کسانی که گیر "زبان نفهم و دچار قدرت" می افتند دعا کنیم.

/ 6 نظر / 113 بازدید
هادی

شکایت به کی؟ دادگاه؟ هزینه دانشگاه و عقب افتادن از تحصیل و زمانی که از دست میره چی میشه؟ حتی اگر شکایت بشه و بعد 6 ماه قبول اعلامش کنن کلی عقب میوفته، خدا کمکش کنه، ایران برا خودم این اتفاق افتاد که در دوره لیسانس و در ترم آخر یکی از درسها ارائه نشد به علت کم بودن متقاضی برا اون درس ، چون اکثر دانشجوها در درس پیش نیاز افتاده بودن، ولی با مراجعه به رییس دانشگاه و شرح ماوقع کلاس برا سه نفر تشکیل شد و در همان ترم فارغ التحصیل شدم.

zahra

سلام شاهده جون این قضیه ای رو که گفتی من تو ایران تجربش کردم خدا واقعا هیچکس و اسیر زبان نفهم و قدرت نکنه مخصوصا قدرت نامرد!

سارا

سلام... مدتیست دارم وبلاگت را می خونم... و با اجازه بعدا هم خواهم اومد برای خوندن مابقی پست ها... قصد نطر نوشتن نداشتم اما چون سوالت کمی مربوط به شغل من بود...خواستم تا جواب بدهم ... من مدرس دانشگاه هستم و باید عرض کنم... گم شدن برگه در اینجا هم زیاد اتفاق می افته!... بیشتر وقت ها .... اگر حضور دانشجو سر جلسه امتحان ثابت بشه ... (چون در سر جلسات امتحان از تک تک دانشجوها امضا گرفته میشه)... و استاد هم مشکلی با این موضوع نداشته باشه ... یک امتحان مجدد از دانشجو میگیره و قضیه ختم به خیر میشه ... اینجا و بخصوص در دانشگا های پولی ( یعنی دانشگاه هایی که شهریه میگیرن)... حداکثر همراهی با دانشجو انجام میشه ... مگر مواردی که واقعا نشه کاری کرد.... کلا در ایران در همه جا ... روابط هست که حرف اول را میزنه ... و نه ضوابط ...

سارا

سلام مجدد ... خب نمی شود امتحان مجدد نگرفت ... حتی اگر صوری باشد باید برگه امتحانی در کار باشد !!... این تبانی دیگر بین استاد و دانشجوست ... مثلا خود من چون در طول ترم ...فصل به فصل از دانشجویان امتحان می گیرم ... شناخت کامل از دانشجو دارم و میدانم این شخص میتوانسته نمره قبولی بگیرد یا خیر!... اگر جزو دسته اول باشد ... و خودش بگوید دادن امتحان مجدد برایش مقدور نیست ... امتحان صوری گرفته می شود ... فقط به دلیل اینکه باید در پرونده و نزد آموزش دانشگاه ... برگه داشته باشد .... اما برای دانشجویی که یک ترم هیچ نمره ی خوبی ندارد و درس نخوانده .... هیچ ارفاقی نخواهم کرد! پس در نهایت همه چیز بر میگردد به ارتباط بین استاد و دانشجو...

فاطم

شانا جان این که یک برگه امتحانی بیش نبود جانم دوست بنده خدای بنده دانشگاه مدرکش رو گم کرد و هنوزم پیدا نشده......