رُبع ِ سن مَن

تولد است دیگر.

مگر جز این است که چندین سال پیش چنین روزی پا به این دنیا گذاشتیم و هر کدام طی شرایطی در این دریا به این طرف و آنطرف کشانده شدیم!؟

یکی هر روز روی امواج است، یکی در ساحل، یکی در اعماق، یکی در سطح صاف و صیقلی آب، یکی نزدیک جزایر بی آب و علف، یکی در جنگلی و سبزش... و یکی همه را باهم...

قایق زندگی فعلا من را به اینجا کشانده و خودم نمیدانم چقدر در هدایتش موفق بوده ام.. دلم میخواهد فکر کنم.. دلم میخواهد بدون دقدقه فکر کنم.. از کجا آمده ام، آمدنم بهر چه بود؟ کی میشود؟

جمله ی اسکارلت در "بر باد رفته" در بیشتر مواقع به ذهنم می آید: الان وقتش نیست، بعدا درموردش گریه خواهم کرد، یا فکر خواهم کرد، یا چیزی در این مایه ها... 

آدم هایی که خوشبینانه به طول عمر نگاه  میکنند، میگویند 25 سالگی یعنی ربع سن گذشته است، بعدش می افتیم در سرازیری.. 

هنوز ساعاتی از این ربع نگذشته دلهره ی عجیبی وجودم را فراگرفته! حس اینکه زمان زیادی ندارم و چقدر کارها هست که دلم میخواهد انجام بدهم. گاهی ساده، گاهی سخت.

چقدر حرف های تکراری برای گفتن دارم. چقدر حرف های تازه برای نگفتن دارم. چقدر کاش های بیهوده در ذهنم وول میخورد. چقدر...

چقدر دلتنگم

چقدر دلتنگم 

چقدر دلتنگم

از پارسال که "آن" اتفاق افتاد، از دوری و تنهایی بیشتر بیزار شدم.. لعنت به اجبار زندگی! هر لحظه بیشتر دلتنگ میشوم . گاهی دلم میخواهد قایق را صد و هشتاد درجه بچرخانم بعد سی و پنج درجه بچرخانم. جایی که ماندنم احتمالش به اجبار قوی تر است. خدا کند این اجبار ثمر بخش باشد در انتها.. به قول عزیز دوست داشتنی ام : " آیینه را قابل ساز شاهده" 

مسیر دریایی من پر از سنگ است و من از اینکه سنگی از سر راهم بردارم ذوق میکنم، انرژی و انگیزه میگیرم.. هرچند دست ها زخم میکند این سنگ برداشتن ها ولی اگر ببینم راه باز شد، فکرش را هم نمیکنم، چرا که جریان آب مرهم است.

کاش قایق ران خوبی باشم و امواج سنگ پران را مهار کنم.

 

* این پست تغییر کرد. آن امتحان کذایی هم گذشت، ولی نه آنطور که باید و شاید.

همچنان نیازمند دعای خیر و امواج مثبتتان هستم.

مرگ بر ناامیدی و عقب نشینی.

/ 15 نظر / 136 بازدید
نمایش نظرات قبلی
لاله عباسی

سلام تولدت مبارک حتما مثل همیشه از پس امتحانات به خوبی بر میایی

anemone

امیدوارم از پس اون غول بزرگ براومده باشی دوست غربت نشین من[لبخند] من واست دعا کردم کاش دعاها مستجاب شن...کاش[فرشته]

امیره

شما نیز: موفق، ، سلامت ،شاد ، قدرتمند، به یاری خدا وو تولدت مبارک...

Nastaran

سلام ایشالله که نمره عالی این امتحان سخت میشه خاطره شیرین روز تولدت تبریک میگم عزیزم[قلب]

دانیال

آروزی موفقیت همراه با سلامتی...آرزومندیم...

kimiya

ایشالله که موفق باشی خانومی [قلب]

م.ه

سلام، وبلاگ زیبایی دارید :) گفتین که قبلا پزشکی میخوندین، چرا اومدین دارو؟ من خودم بین پزشکی و دارو خیلی موندم، ممنون میشم اگه علت تغییر رشتتون رو بگید..بازم ممنون :)

دانیال

مبارک باشه تولدتون با یه تاخیر 17 روزه اما همینه...از جمله اسکارلت خوشم اومد...الان چیزی تو ذهنم نیست که بگم اما به خدا که اعتقاد و ایمان داشته باشیم همه چی حله خودش به قولی در و تخت رو جور میکنه...با آرزوی موفقیت...

محسن

زندگیه سختیست...همیشه از اینکه به عقب برگردم خوشم نمی اومد.همچنان هم بیشتر دوس دارم بهتر باشم تا برگردم بهتر کنم. یکی از دوستان که حدود چهل سالش بود و من اون موقع 23 یا 4 سالم بود می گفت : تو چون بیشتر عمرت روبروته دوس داری بری جلو و من بیشتر عمرم پشت سرکمه دوس دارم برگردم.حرف جالبی بود برام.ولی ظاهرا مشمول حرفهای تکراری میشه ادمی که کاش یه بار دیگه بدنیا می اومدم کاش بر می گشتم و...هرچند این ای کاشها هم به اکراهه.ولی با وجود این زندگی زیباس اگه بذارن!عمرتون شریف باشه.اتفاقی چند روز پیش پرتاب شدم به این خانه.تا بینم ازین پنجره جهان رو چگونه بشه دید

فرزانه

مبارک باشه .صد و بیست ساله بشین. .. صیقلی درسته !