کلاس زبان

نوشته شده در تاریخ: 30.09.1388

سلام دوستان :

دوباره تعطیلات رسید و وقت شد تا من  کمی از خاطرات  ۴ سال گذشته بنویسم.

بعد از پست قبلی که در مورد سوییس بود حالا دوباره بر میگردم به بعد از رسیدنم به لوزان.

فقط یه چیز رو بگم : من چون ۴ سالی میشه اینجام و تازه الان یادم افتاده که یه وبلاگ باز کنم، باید همه ی خاطراتم رو خلاصه کنم تا بتونم زودتر به زمان حال برسم و به ماجراهای تازه تر بپردازم! به همین خاطر زیاد وارد حاشیه ها نمیشم و به طور کلی اتفقات رو بیان می کنم!

 

یک شنبه ها هم سعی می کردیم بریم بیرون تا با شهر و آدم ها بیشتر آشنا بشیم، یا به قول بابا و مادر، بهانه ای باشه تا بتونیم حرف بزنیم (یعنی به فرانسه)!

 

یادم میاد روز قبل از تولد زهرا، رفتیم فروشگاه "conforama" و تصمیم به خرید یک دست کاناپه گرفتیم. این فروشگاه در بیرون لوزان قرار داره و وسایل خونه می فروشه...

 

 

و اون موقع که ما رفته بودیم، زمان "solde" یا همون "حراج" بود و قیمت ها به نصف رسیده بود. خلاصه اینکه اون روز به سختی کاناپه ها رو خریدیم م و بردیم خونه.. آخِی، خونه یه کم رنگ گرفت، تا الان خیلی خالی بود!!

 

یادم هفته ی دوم کلاس های زبان، وقتی متوجه شدیم که سطح کلاس برای ما پایینِ، به مادر و بابا گفتیم و اونهام گفتن که باید بریم صحبت کنیم تا به یک سطح بالاتر فرستاده بشیم!.. خلاصه رفتیم با لال بازی و ادا اتفار منظورمون رو رسوندیم و اونهام که اولش نمی خواستن قبول کنن، آخرش راضی شدن.. و ما از  A1 رفتیم  A2!

 

A2 که رفتیم، دیدم چیز زیادی دستگیرمون نمی شه و مونده بودیم چه کنیم. بابا اصرار داشت که همونجا بمونیم و سعیمون رو برای فهمیدن و پیش رفتن بکنیم، اما فایده نداشت، این بار معلم A2 متوجه مشکل ما شده بود و گفته بود باید به سطح قبلیمون برگردیم!

خلاصه اینکه ٣ هفته ای که گذشت، دیدیم نه A1 نه A2 ، برای ما فایده ای نداره و باید خودمون بشینیم خونه و با CD های Tell Me More کار کنیم.. خداییش سی دی های کامل و موثری بودن.

 

تو دفترم چیزای زیادی نوشتم اما همه رو خلاصه میکنم که زودتر پیش برم !

برای این کار باید دفتر خاطراتم و باز می کردم و یه دور می خوندم تا یه سری چیزا یادم بیاد. اون موقع ها هر روز خاطره مینوشتم اما وقتی احساس  کردم اتفاقات داره  تکراری میشه تصمیم گرفتم فقط خاطره ی روزای قشنگ رو بنویسم.

وقتی دفترم رو می خوندم، صحنه ها تو ذهنم مرور می شد.. واقعا چه دختر حرف گوش  کن و منظمی  بودم!!

 

خلاصه.. از دوشنبه ی اولی که اونجا بودم، کلاس زبان شروع شد. بابا از قبل، من و م. و ز. رو توی کلاس های آموزش و زبان های مختلف بودیم. کلاس ها بد نبود اما برای ما که قبلا کمی فرانسه بلد بودیم کمی مبتدی بود.

 

از بچه ها زیاد یادم نیست به جز یه نفر : یه پسر ٢١ ساله ی آمریکایی به نام "می کی" که به ایران و زبان فارسی علاقه داشت و به خاطر دوستانی که در آمریکا داشت، یه سری چیزها می دونست.. خیلی بامزه بود، یه سری کلمه هم بلد بود.. یه بار که داشتیم فعل "دوست داشتن" رو یاد میگرفتیم، اون یه هو گفت : " تصدقت و برم" ... وای ما سه تا از خنده روده بر شدیم.. بیچاره انقد سرخ شد!.. برای من، اولین باری بود که یه خارجی رو میدیدم که از ایران صحبت میکنه و تازه فارسی هم میشناسه !

 

خلاصه اینجوری که تو دفترم نوشتم، بعد از کلاس ها به خونه بر میگشتیم، ناهار می خوردیم، کمی می خوابیدیم و تا شب زبان می خوندیم، شب که بابا می اومد شام می خوردیم، نماز می خوندیم، مسواک میزدیم و بعدشم لالا !!!

 

روزهامون اینجوری تکراری می شد و کمی هم سخت و خسته کننده، به جز شنبه و یکشنبه ها که کمتر درس می خوندیم. شنبه ها به خرید می رفتیم و هر از گاهی وسیله ای که در خانه ی جدیدمون احتیاج داشت رو می خریدیم. 

/ 0 نظر / 2 بازدید