من و سبزه

 

دو هفته پیش از ترس اینکه اینجا هوا سرد است، آفتاب نیست، نور و گرما نیست و طول میکشد تا عدس ها سبز شوند، سریع یک ویدئو آموزشی دیدم و با دقت دنبال و اجرایش کردم!

مشکل این بود که عدس زیاد گذاشتم و تا نیش کشیدن عدس ها متوجه این موضوع نشدم! چون ظرف مناسبی نداشتم که این مقدار را بریزم داخلش.

خلاصه دست به دامن خواهر و همسر گرامی اش شدم که ایشان هم ظرف نداشتند و دیگر اینطور شد که جعبه کارتنی را اینگونه تهیه کردیم و عدس ها را کَفَش پخش کردیم. گذاشتیم زیر نور چراغ مطالعه و آبش دادیم!

نتیجه این شد که عدس ها خیلی با شور و هیجان رشد کردند و در حال حاضر یک قطعه جنگل در خانه داریم!

مسلما تا 10 روز دیگر دوام نمی آورد و اگر هم می آورد چطور سر سفره جا میشد؟ :))

مهم نیت است دیگر، نه؟ 

 

/ 13 نظر / 141 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دانیال

از تصویر مشخصه سبزهااااا حالشون خوب نیست!!! اما خوبه ذوقشو داشتی که خودت درست کنی... آمادش اونجا نیست؟؟

Nastaran

سلام افرین به شما من تو ایران از این کارها نمیکنم!کلا ما هفت سین نمیندازیم.بله قشنگ شده ولی چرا میگید تا ده روز دیگه نمیمونه؟

anemone

به به عجب سبزه ی قشنگی از آب درومده![لبخند] این سبزه حال میده واسه گره ی سیزده بدر[نیشخند] امیدوارم یه سال خیلی قشنگ درست مثل همین سبزه در انتظارت باشه دوست غربت نشین من[قلب]

Nastaran

بله ولی کلا ما رسم نداریم.خانواده پدریم اصالتا کرد هستن و چنین رسمی ندارن و میگن هفت سین اصالت نداره و ایرانی نیست و یک رسم جدیده.مامانمم که تنبله میگه ولش کن!به ما نمیاد.نمیدونم والا ولی یکبار خودم میکنم اینکارو.

اواداروساز

سلام ...خیلی خوب شده سبزت ایشالا رنگ زندگیت مثل سبزه خوش رنگ باشه موفق باشی دوستم

زمستون سبز در آمریکا

ای جانم ، چه خوب شده .. منم میخواستم بذارم اما اصلا حواسم نبود که امسال اولین سالی ه که دایی همسر م و از دست دادیم، البته مادر شوهرم بهم گفت ، ما امسال سبز ه و سفره و... نداریم به خاطر دایی جوون. دیگه اینجوری شد ، سال خوبی داشته باشی شاهده جوونم و ارزو دارم که به هر اون چیزی که میخوایی برسی

اواداروساز

ارزودارم نوروزی که پیش روداری...اغازروزهایی باشدکه ارزوداری...شاهده جون پیشاپیش نوبهارت شادباد

ماهان

سلام اوقات خوب و خوشی را براتون آرزو دارم و امیدوارم که هر چیزی رو دوست دارید بدست بیارید. بهارتون پر امید، عید پیشاپیش مبارک.

Nastaran

سلام نوروز مبارک[قلب] براتون ارزوی شادی و سلامتی دارم